Co to jest za broń?

O wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Co to jest za broń?

Post autor: 0Maniek0 »

Zakładam temat w którym zadaniem chętnych użytkowników forum będzie odgadnięcie cóż to za konstrukcja jest na zdjęciu. Kiedy ktoś odgadnie co to jest wstawia swoje zdjęcie. Następna osoba odgaduje i wstawia swoje zdjęcie itd.
Regulamin:
1. Wstawiamy linki do zdjęć broni palnej (seryjnej i prototypów)
2. Można zgadywać wielokrotnie
3. Osoba która wstawiała zdjęcie decyduje o odgadnięciu nazwy i wskazuje osobę która tego dokonała
4. Dane zdjęcie można odgadywać przez maksymalnie 2 tygodnie od wstawienia – jeśli w tym czasie nikt nie rozwiąże zagadki to pierwsza osoba która odgadywała (według kolejności postów) może zamieścić własne zdjęcie. Wskazane jest aby właściciel „nierozwiązanego” zdjęcia napisał później cóż to było za cudo :D
5. Jeśli na zdjęciu znajduje się więcej różnych broni należy jednoznacznie zaznaczyć o którą chodzi
6. Można wstawiać również ujęcia z filmów

Zobaczymy czy to zadziała. Więc ja zacznę:
LINK
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Myślę Maniek, że jest to RPD ;-)

RPD (Rucznoj Pulemiot Diegtariewa) to radziecki karabinek maszynowy* skonstruowany przez Wasilija Diegtariewa. Broń wprowadzono do uzbrojenia w późnych latach 40-stych, jest to jeden z pierwszych karabinków maszynowych. W Wojsku Polskim RPD nosi oznaczenie rkm D (ręczny karabin maszynowy Diegtariewa). Broń działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych z przewodu lufy, ryglowanie odbywa się za pomocą rygli rozchylnych, strzelanie następuje z zamka otwartego. RPD zasilany jest radzieckim nabojem pośrednim 7,62x39mm. Zastosowano donośnik przesuwakowy, zasilanie jest lewostronne z metalowej taśmy segmentowej o ogniwach otwartych. Taśma łączona jest z 50-cio nabojowych odcinków i przechowywana w owalnej metalowej skrzynce amunicyjnej. Skrzynka znajduje się pod bronią i mieści taśmę na 100 naboi. Zastosowano mechanizm spustowy pozbawiony przełącznika rodzaju ognia, umożliwiający strzelanie jedynie ogniem ciągłym. Broń posiada kolbę stałą drewnianą, chwyt pistoletowy oraz łoże, w kolbie znajduje się część sprężyny powrotnej. Zastosowano lufę niewymienną, pod lufą znajduje się rura gazowa oraz składany dwójnóg. Przyrządy celownicze składają się z muszki i celownika krzywkowego ze szczerbinką typu otwartego. Celownik posiada nastawy od 100 do 1000m (co 100m). RPD był udaną bronią, największa wada tej konstrukcji to niewymienna lufa ograniczająca szybkostrzelność praktyczną. Następcą RPD został karabinek maszynowy RPK (Rucznyj Pulemiot Kałasznikowa) skonstruowany w latach 60-tych na podstawie karabinka automatycznego AKM (Automat Kałasznikowa Modernizowannyj). Zaletą RPK jest unifikacja z karabinkiem AKM, jednak broń ze względu na zasilanie z magazynków i strzelanie z zamka zamkniętego posiada mniejszą szybkostrzelność praktyczną niż RPD. *Według terminologii z Wojskowej Akademii Technicznej broń zasilana nabojem pośrednim to karabinek, tak więc RPD jest według niej karabinkiem maszynowym. RPD został wprowadzony do uzbrojenia Wojska Polskiego w latach 50-tych, wtedy terminologia z WAT-u nie istniała, dlatego też w Wojsku Polskim RPD nosi nazwę rkm D (ręczny karabin maszynowy Diegtariewa)
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Oczywiście że się zgadza :) Niejaki Irytujący Historyk zrobił o nim filmik - jakby kogoś interesowało to polecam.
Zebu zadajesz teraz Ty
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Sorry, że tak szybko ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Moja zagadka to:
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... LyUCzJ.jpg
ZEB'U
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 333
Rejestracja: 22-02-2010, 08:05
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: hetman »

Hatsana Raider. :-)

Ciekawy pomysł, ale z takiego linku można się wszystkiego dowiedzieć. ;-)

Teraz chyba moja kolej: Link ;-) ;-)
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

No Zebu mogłeś wstawić drugi bok albo zamazać oznaczenia XD
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Dobra, bo mnie korci: Savage 110BA na nabój .338 Lapua Magnum
Jest taki wystawiony za 9600 :D o tutaj
Z racji tego że zdjęcia są identyczne chyba mogę darować sobie oczekiwanie na potwierdzenie

Kto zgadnie co to za prototypowe cudo: LINK
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Pojechałeś po bandzie :mrgreen: Ja wiem co to jest ale niech inni się wykażą ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 333
Rejestracja: 22-02-2010, 08:05
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: hetman »

Co za paskudztwo :mrgreen:
ESKALL
Posty: 196
Rejestracja: 10-06-2015, 18:58
Lokalizacja: Wróblik Szlachecki

Post autor: ESKALL »

zebu ja sie tak nie bawie uprzedziłes mnie o 10 min z odpowiedzia bo to g11 G11 – niemiecki karabin samoczynno-samopowtarzalny do nabojów bezłuskowych firmy Heckler
Wojna nie jest po to abyśmy na niej ginęli . Tylko po to aby ginęli na niej nasi wrogowie
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Eskall możesz wkleić swojego linka do zgadywanki bo ja jakoś nie mogę ogarnąć jak to wkleić, jak chcę wkleić link samego zdjęcia to wyskakuje mi milion znaków i dupa! ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Tak to g11.
Z racji tego że Zebu usunął swój post to teraz zadaje ESKALL
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Eskall prosił mnie o wstawienie tego więc:
LINK
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:mrgreen:
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Hout automatic rifle :D

Rozumiem że teraz ja, więc oto moja :D

https://drive.google.com/open?id=1zKCU9 ... eeeJAOIKY_
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Pindad SS2 - karabin szturmowy konstrukcji indonezyjskiej, następca karabinu Pindad SS1.

Ss2
Karabin w przeciwieństwie do swojego poprzednika będącego wersją licencyjną jest bronią oryginalną. Wprowadzono go do służby w 2006 roku. Jego kupnem zainteresowane są wojska Brunei, Iraku (RI) oraz Bangladeszu (LRB).

Prace nad karabinem rozpoczeły się w 2002 roku. Po 4 latach wdrożono go do służby w Indonezyjskich siłach zbrojnych. Producent spodziewa się eksportu broni. SS2 posiada elementy z M16A2. Uchwyt do noszenia oraz odpinany celownik są umieszczone na szczycie szyny Picatinny. Zasilany jest amunicją od M16.

To moja propozycja ;-)

https://vignette.wikia.nocookie.net/uzb ... -prefix=pl
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

VB Berapi LP06 Projekt i produkcja Malezyjska :)

Może coś łatwiejszego teraz: :)
https://drive.google.com/file/d/1IGkdXa ... sp=sharing
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Kurde, ubiegłeś mnie :)
A pro po tego VB Berapi - ktoś kiedyś powiedział, że famas jest brzydki. Przy tym czymś famas jest dziełem sztuki :P
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:)
ZEB'U
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Sialalala zabawa trwa :)

Karabin powtarzalny Schmidt-Rubin wz. 1889 został opracowany w 1889 roku przez płk. Schmidta do 7,5 x 55 mm naboju karabinowego opracowanego przez mjr. Rubina.

Produkcję seryjną tego karabinu rozpoczęto w 1891 roku w Eidgenoessische Waffenfabrik w Bernie. Stał się on konstrukcją wyjściową do budowy szeregu karabinów i karabinków nazywanych Schmidt-Rubin. Produkcję ostatniego karabinu tego typu zakończono w 1959 roku po przyjęciu do uzbrojenia karabinu automatycznego SG 510.

Moja propozycja:
https://i.ytimg.com/vi/P5Km7rbHfI4/maxresdefault.jpg
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

To jest pewnie bezkolbowa konwersja do Mosin-Naganta, MNAR.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Zgadza się :-) Twoja kolej ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

No to macie:

Obrazek
Awatar użytkownika
armirion
Posty: 232
Rejestracja: 27-08-2012, 16:15
Lokalizacja: Zabłotce,Sanok

Post autor: armirion »

pkw Alex 7,62x51 mm :D
CYMA>EMKI
ODPOWIEDZ