Zlot militarny Stępina!

Wiadomości i kontakt na bieżąco.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Zlot militarny Stępina!

Post autor: zebu »

Witam!
Zostałem poproszony o wzięcie udziału naszej ekipy/chętnych w zlocie militarnym w Stępinie, który odbędzie się w dniu 31.08.2014r przy bunkrze kolejowym. Ma to być w godzinach popołudniowych, niewielka ekspozycja i różne atrakcje militarne. Nasz udział miałby się ograniczyć do pokazania się w umundurowaniu i zorganizowaniu ewentualnej strzelnicy oraz wystawy replik.

Zainteresowanych proszę o wpisywanie się na listę poprzez jej kopiowanie do kolejnego posta!
Zgłoszenia do wtorku 26.08.2014r ponieważ szczegóły muszę uzgodnić z organizatorami, również te dot. ewentualnych profitów.
Pozdrawiam!



LISTA:

1. Zebu
2. Mazor
3. Kazman
4. Hetman
5. Zyga
6. Pacek
7. Grigori
8. ..
Ostatnio zmieniony 24-08-2014, 10:10 przez zebu, łącznie zmieniany 4 razy.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

1. Zebu
2. Mazor
3. ..
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 333
Rejestracja: 22-02-2010, 08:05
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: hetman »

1. Zebu
2. Mazor
3. Kazman
4. Hetman
5. ...
zygazaz
Posty: 177
Rejestracja: 02-02-2009, 14:16

Post autor: zygazaz »

1.Zebu
2.Mazor
3.Kazman
4.Hetman
5.Zyga
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

1. Zebu
2. Mazor
3. Kazman
4. Hetman
5. Zyga
6. Pacek
7. Grigori
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
hanselt
Posty: 66
Rejestracja: 05-11-2013, 16:00
Lokalizacja: Krosno

Post autor: hanselt »

Piszę się też na wyjazd :)
Miałby ktoś miejsce w autku dla mnie ?
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Jak dotrzesz do mnie to dalej nie ma problemu, ale pewnie z Krosna pojadą to byś się zabrał.
ZEB'U
Awatar użytkownika
hanselt
Posty: 66
Rejestracja: 05-11-2013, 16:00
Lokalizacja: Krosno

Post autor: hanselt »

zebu, To w takim razie jadę z Tobą :)

1. Zebu
2. Mazor
3. Kazman
4. Hetman
5. Zyga
6. Pacek
7. Grigori
8. Hanselt/famfam - jak kto woli
9. Michał
10. ...
Ostatnio zmieniony 29-08-2014, 19:27 przez hanselt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK

Dziś jadę spotkać się z organizatorem więc wieczorem podam szczegóły całego przedsięwzięcia.
ZEB'U
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Tak jak obiecałem zamieszczam informacje dot. Zlotu:

Niedziela 31.08.2014r

Zbiórka na miejscu pod bunkrem w Stępinie o godz. 11.00, kto nie wie gdzie to jest melduje się u mnie o 10.40 (poprowadzę na miejsce). Od 11.00 do 13.00 mamy czas na przygotowanie wszystkiego gdyż właściwy zlot zaczyna się o 13.00. Będzie trochę pracy gdyż trzeba będzie przygotować strzelnicę i wystawkę replik, ponadto organizator poprosił o pokaz podobny do tego jaki organizowaliśmy bodajże 2 lata temu (zjazd na linie z Bunkra, ubezpieczanie desantujących się Mazora i Michała oraz odbicie zakładnika-szczegóły dogadamy w sobotę). W związku z tym wszyscy będą zaangażowani w działania: co najmniej jedna osoba na strzelnicy, po dwie osoby na zmianę przy wystawie replik żeby dopilnować (co by się komu coś do łapek nie przykleiło) i reszta do pokazu. Więc jak widzicie pracy dość dużo.
Każdy występuje w umundurowaniu (niezależnie od epoki), mundury historyczne muszą iść w parze ze zgodnym uzbrojeniem, współczesne mundury wiadomo broń kto jaką dysponuje. Po terenie poruszamy się z bronią nie naładowaną (broń gotowa do strzelania jedynie na strzelnicy). Jakiegoś szczególnego wynagrodzenia za wysiłek oprócz satysfakcji nie będzie ale możemy liczyć na talerz gorącej grochówki, jakąś kiełbaskę itp. Strzelnica będzie płatna 5 złotych za możliwość wystrzelenia po 10 kulek z trzech replik po kolei (snajperka, karabinek szturmowy, pistolet),(Jutro zakupię kulki na tą okoliczność). Na razie to chyba tyle z najważniejszych rzeczy, jeśli sobie coś przypomnę, nie omieszkam napisać.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 349
Rejestracja: 20-09-2011, 18:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Michał »

Pewnie się pojawie hehe nawet już piorę spodnie hehe jedyny problem mam z uprzężą do zjazdu ale pomyslałem że się czymś obwiąże i zejde normalnie czyli plecami do bunkra myślę że można wtedy porównać dwie metody zejścia ze ściany :) do zobaczyska w niedzielę :)
To nie kulki są drogie!! Tylko pieniądze są bez wartościowe !!
Fortuna Favet Fortibus !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 349
Rejestracja: 20-09-2011, 18:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Michał »

Dzięki za zlot szkoda tylko że pokaz nie wypalił :( no ale wszystkigo nie można mieć hehe ma może ktoś jakieś zdjęcia z pokazu :) ??
To nie kulki są drogie!! Tylko pieniądze są bez wartościowe !!
Fortuna Favet Fortibus !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Panowie!
Dzięki wielkie za zaangażowanie i wspólnie realizowane przedsięwzięcie. Na strzelnicy zarobiliśmy 310 złotych z czego 55 złotych to koszty własne, a 255 złotych zarobek, więc to całkiem przyzwoita sumka. W związku z tym moja propozycja brzmi następująco:
Możemy te pieniążki podzielić na wszystkich uczestników i wtedy każdy otrzyma po 27 złotych polskich, albo możemy np. zrobić jakiś konkretny zakup dla zespołu. Z Dominikiem i Griszą dyskutowaliśmy wracając do domu, że dobrym zakupem byłby jakiś namiot/pawilon wojskowy lub ogrodowy żeby w przyszłości nie dziadować pod plandeką. Taki namiot mógłby się również przydać na jakieś zloty czy dwudniowe koczowanie w lesie. Można się również poskładać po parę złotych, dołożyć i kupić coś takiego jak wojskowy namiot tunelowy. Według mnie całkiem niezłym rozwiązaniem byłby też zielony pawilon ogrodowy odpowiednio oznakowany i z narzuconą siatką maskującą, tym bardziej, że teraz zbliżają się wyprzedaże i coś takiego będzie można wyrwać dużo taniej. Decyzja należy do Was, proszę o wyrażanie opinii na ten temat. Jeszcze raz dzięki za całokształt !!!
ZEB'U
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 349
Rejestracja: 20-09-2011, 18:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Michał »

Jak dla mnie zakup jakiego kolwiek namiotu czy pawilonu to dobra inwestycja na przyszłość :) Plandeka już swoje odsłużyła :)
To nie kulki są drogie!! Tylko pieniądze są bez wartościowe !!
Fortuna Favet Fortibus !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
hanselt
Posty: 66
Rejestracja: 05-11-2013, 16:00
Lokalizacja: Krosno

Post autor: hanselt »

Wszystko fajnie tylko niestety pogoda nie dopisała. Jak już Zebu pisał dobrym pomysłem jest namiot lub jakaś wiata/altanka czy jak to się tam nazywa. Rozłożyć, złożyć i do samochodu. Można mieć gdzieś organizatorów, ich łaskę i grymasy pogody.

A tak przy okazji odpadł mi gdzieś od repliki chwyt przedni wraz z szyną na zlocie. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Chwyt jest u mnie, znalazłem na podłodze w samochodzie :-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
hanselt
Posty: 66
Rejestracja: 05-11-2013, 16:00
Lokalizacja: Krosno

Post autor: hanselt »

UUUUUUUUUUUUUUUUUF. Odbiorę na strzelaniu :)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Znalazłem pawilon w sam raz dla nas w dobrej cenie:
http://allegro.pl/pawilon-ogrodowy-nami ... 76880.html
Tylko jak na razie oprócz Patryka i Michała wszyscy mają w dupie moją prośbę o wypowiedź w tej sprawie :evil:

Tak na marginesie to strzelać też chyba nikt nie chce bo jakoś nie doczytałem żadnych propozycji :shock:

Wszyscy od 1-go września tak się rzucili do książek , że nawet nie maja czasu zerknąć na forum :-/
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Twoja propozycja Zebu jest OK, ta konkretna aukcja również.
zygazaz
Posty: 177
Rejestracja: 02-02-2009, 14:16

Post autor: zygazaz »

MILCZENIE WYRAŻA APROBATĘ DLA TWEGO POMYSŁU - ALE SKORO CHODZI O GŁOS JESTEM ZA.ZYGA
Awatar użytkownika
dudish
Posty: 306
Rejestracja: 17-04-2014, 18:36
Lokalizacja: Krosno

Post autor: dudish »

a mnie nie było ale jak chętnie dołożę do tego interesu ;-) a strzelanka to gdzie? nie udawać że w książkach siedzicie! pozdro
"One hi-cap, one kill"
zygazaz
Posty: 177
Rejestracja: 02-02-2009, 14:16

Post autor: zygazaz »

Nie umiem zakładać nowego tematu lub nie mam uprawnień,a w starych nie jest to takie przejrzyste - więc moderatorzy do dzieła - w sobotę ma być ładna pogoda,trzeba ją wykorzystać.Zyga






Maszeruj albo giń.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Zyga na pewno masz uprawnienia do założenia nowego tematu-nie jest to takie trudne:
wchodzisz na forum SPAS Podkarpacie Strona Główna/wybierasz temat np. strzelanki/spotkania-w lewym górnym rogu wyświetla się ikona "nowy temat", klikasz na to i wyświetla Ci się edytor tekstu tak jak do normalnego posta, musisz tylko wpisać w odpowiednie pole tytuł tematu i to wszystko. Ja niestety jutro nie dam rady bo w związku z tym, że nikt nic nie napisał zaplanowałem sobie inne zajęcia!
Pozdro!!!
ZEB'U
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Jeśli chodzi o zakup jestem za. ;-)
Haryłku dawaj!
ODPOWIEDZ