MSPO 2014

O wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

MSPO 2014

Post autor: maciek »

Jako, że miałem okazje być na tegorocznym MSPO w Kielcach i pomacać troszkę szpeju opisze wam kilka smaczków;D

Zaraz przy wejściu znajdowało się stanowisko FN'a, Glocka, B&T, Barreta i kilku innych.

Emki od Bareta naprawdę super, wygodne lekkie, dobrze wyważone.
Świniaki od FN to samo. Wystawione były w dwóch wersjach, długiej i krótkiej. zadziwiła mnie waga, ergonomia i całość. O wiele wygodniejsze niż ersoftowe odpowiedniki.

Glocków opisywać chyba nie muszę ;)

Five Seven- Chwyt niewygodny, gruby, wręcz niedostosowany do dłoni. Oprócz tego klamka w sumie przyjemna.

SCAR H i L - Karabinki słabo wyważone. Obie wersje miały zamontowaną latarkę na przednich szynach. Przód strasznie leciał do przodu. Operowanie jedną ręką przez to było praktycznie niemożliwe. Nawet utrudniało to ładowanie broni.

MSBS- we wszystkich wersjach zajebisty. Wygodny, dobrze zbudowany. Praktycznie od razu się składa do strzału. Fajnie rozwiązane wszelkiego rodzaju przełączniki i dźwignie. Leży solidnie w łapie, a do tego jest lekki.
Wersja z granatnikiem to samo. Granatnik nie ciąży, a dodaje lepszy chwyt przy celowaniu.

MSBS Bullpup - generalnie to co wyżej, ale magzynek jest zbyt blisko chwytu przez co w pozycji innej niż strzelecka wrzyna się w rękę i po kilku sekundach boli.

PR15 Ragun - naprawdę ciekawy pistolet, fajnie wykonany, coś pomiędzy sigiem 226, glockiem, a waltherem p99. Jedyny minus jak dla mnie to za krótki chwyt ;)

Generalnie to tyle z całej mojej opowieści :D Do Kielc przyjechałem o 10tej, pod halą byłem około 1045 (dzięki uprzejmości strażaków). Na Targi wszedłem około/po 1200. Kolejka w środku zawijała 2 razy oprócz tego na zewnątrz była jeszcze kilkudziesięciometrowa :D
Generalnie to obszedłem wszystkie stanowisko na szybko, bo inaczej bym nie zdążył w jeden dzień.
Naprawdę polecam imprezę bo ma swój klimat :D

https://plus.google.com/photos/10726017 ... jPf62-iHTA
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Bardzo ładne sprawozdanie, widać, że polska zbrojeniówka nie śpi ;-)
ZEB'U
ODPOWIEDZ