Sobota 21.01.2012r Łączki!

Gdzie? Kiedy? O której?

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Sobota 21.01.2012r Łączki!

Post autor: zebu »

Witam! Zgodnie z dzisiejszymi ustaleniami i dużą aprobatą uczestników strzelania, ZAPRASZAM na kolejną strzelankę do Łączek Jagiellońskich w Sobotę 21.01.2012r o godz. 9.30. W planie ognisko na zakończenie manewrów (kiełbaski we własnym zakresie) Znajdzie się również coś do kiełbaski ;-) Ognisko w lesie w zimowej scenerii to poezja :-> więc zapraszam!!!
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Będę :!:
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Sanok stawi się na pewno, w jakiej liczbie to jeszcze damy znać :)
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

A ja mam kuźwa zajęcia i 2 egzaminy w ten dzień. Damn it! Także mnie niestety nie będzie.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Odrobisz następnym razem ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Nie wypada mi więc nic innego jak stworzyć listę uczestników ;-)


LISTA:

1. Highlander
2. Jeżu
3. Mazor
4. Melon
5. Hetman
6. Rommel
7. Filip
8. Pies
9. Bischow 75%
10. Zebu
11. ...
12. Arch?
13. Kris?
14. ROGI
15. Kamirr?
16. Alan?
17. Mironwt
18. Przemoo
19. Lucki
20. Ciost
21. Zając
22. Cezar 50%
23. ...
Ostatnio zmieniony 20-01-2012, 16:08 przez zebu, łącznie zmieniany 14 razy.
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 228
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

ROGI +3
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Scenariusz może wydawać się skomplikowany ze względu na wielorakość zadań do wykonania, i pozornie nastawiony na dużą wymianę ognia, ale myślę, że nawet wybrednym graczom po przeanalizowaniu go przypadnie do gustu. Według mnie jest to raczej scenariusz na minimum 20 osób, ale może okazać się strzałem w dziesiątkę również na innym terenie i przy mniejszej ilości osób po drobnych modyfikacjach. Ale do rzeczy:

Miejsce Potyczki: Łączki Jagiellońskie (obszar leśny) całość działań odbywa się na powierzchni około 800 m2 tj. około 400 metrów po każdej stronie drogi. Droga w tym terenie odgrywa kluczową rolę ze względu na to by uniknąć zgubienia się w lesie osób będących tam po raz pierwszy. W miarę możliwości postaramy się tak oznaczyć newralgiczne punkty rozgrywki, by nie było problemu z koordynacją i dynamiką rozgrywki oraz orientacją w terenie.

Czas rozgrywki 90 min (lub do uzgodnienia)

Drużyna niebieska zostaje przerzucona na przyczółek skąd zacznie wykonanie zadania ( tzw. 1 bunkier oznaczony flagą koloru niebieskiego tuż przy wejściu do lasu), Respown tej drużyny będzie oddalony od wspomnianej bazy w kierunku północnym o około 70 metrów oznaczony flagą koloru białego z czerwonym krzyżem.

W tym czasie drużyna żółta (nazwijmy ją partyzantką czekającą na zrzut lotniczy materiałów wybuchowych i amunicji do prowadzenia dalszych walk) zasadza się na południowym stoku obok drogi w rejonie tzw. 2 bunkra (tam gdzie palimy ogniska) i obsadza trzy stanowiska oporu -bunkry oznaczone flagami koloru żółtego. Drużyna decyduje we własnym zakresie rozlokowanie sił zarówno w bunkrach jak i w ich obrębie. Respown tej drużyny znajdować się będzie w odległości około 70 metrów dalej w kierunku południowym od głównego bunkra, oznaczony flagą koloru białego z czerwonym krzyżem.

W zależności od ilości graczy Respawn będzie uwalniał 3,4 lub więcej osób. By było bardziej dynamicznie nie ma ograniczenia ilości respów! Druga opcja przewiduje po dwóch medyków w każdym zespole z ograniczoną ilością opatrunków (po dwie białe szmatki dla każdego gracza), wówczas po wykorzystaniu limitu życia gracz udaje się do Respa obojętne której drużyny i tam pozostaje do końca rozgrywki. Medyka może uzdrowić każdy gracz z jego drużyny ale również tylko dwa razy.

Zadania drużyny Niebieskich:
Przedrzeć się przez linię obrony drużyny Żółtych zdobywając wszystkie trzy flagi koloru żółtego (posłużą one do oznaczenia strefy zrzutu wspomnianych wcześniej materiałów wybuchowych. Po przerwaniu linii obrony i zdobyciu flag drużyna Niebieska (oczywiście pod silnym ostrzałem niedobitków oddziałów partyzanckich) musi je przenieść w kierunku wschodnim za linie obrony wroga (wywiad Niebieskich uzyskał wcześniej informacje gdzie ma nastąpić zrzut) i w wyznaczonym czerwono białą taśmą trujkącie ustawić wszystkie trzy flagi w narożnikach . Dopiero wówczas mogą zabrać znajdujący się tam pojemnik zrzutowy z materiałami wybuchowymi. Kolejnym zadaniem jest powrót z rzeczonymi ładunkami i wysadzenie kolejno wszystkich trzech wcześniej zdobytych bunkrów. Gdy operacja ta się powiedzie drużyna Niebieska wygrywa.




Zadania drużyny Żółtej:
Za wszelką cenę utrzymać linię obrony i nie dopuścić do przejęcia flag, którymi oznaczone są bunkry, gdyż nie mogą ich z powrotem odbić i dostarczyć do bunkra (raz zdobyta flaga jest automatycznie stracona dla drużyny obrońców. W przypadku trafienia niebieskiego gracza niosącego flagę, pozostawia on ją w miejscu trafienia i udaje się do Respa.) Flaga w tym momencie najprawdopodobniej znajduje się już bliżej miejsca zrzutu co ułatwia atakującym dostarczenie jej tam). Kolejnym zadaniem Żółtych jest niedopuszczenie za wszelką cenę do wysadzenia bunkrów gdzie wcześniej znajdowały się flagi. Jeśli wytrwają przez okres określony jako czas rozgrywki wygrywają.


W wersji z medykami:
W przypadku utraty na stałe obu medyków i np. wystrzelaniu wszystkich obrońców drużyna atakująca (niebieska) może odstąpić od wysadzenia bunkrów, ale musi przynieść kufer z materiałami wybuchowymi do jednego z nich.

Ze względu na używanie materiałów wybuchowych na użytek scenariusza (wysadzanie bunkrów) nie wolno używać hukowych środków pozoracji pola walki! Można natomiast stosować granaty dymne i błyskowe!

Ze względu na specyfikę wykonywanych zadań i ufortyfikowanie drużyny broniącej, drużyna atakująca powinna mieć przewagę liczebną co najmniej 3 graczy. Oczywiście scenariusz można powtórzyć kilka razy na przemian;)


To chyba wszystko co mi przyszło do mojego zrytego łba ;-) , Proszę o wypowiedzi i ewentualne modyfikacje, które mi umknęły, a mogły by poprawić jakość rozgrywki!
Dobrze by było przetestować ten scenariusz w tą sobotę, gdyż na nastopna tj. 28.01.2012r swoje przybycie zapowiada ASG Kraków.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 16-01-2012, 23:23 przez zebu, łącznie zmieniany 1 raz.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 349
Rejestracja: 20-09-2011, 18:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Michał »

Mnie nie będzie tym razem :/ ale odrobię następną razą :D
To nie kulki są drogie!! Tylko pieniądze są bez wartościowe !!
Fortuna Favet Fortibus !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Drożdzu
Posty: 214
Rejestracja: 03-07-2011, 11:22
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: Drożdzu »

Mnie w tym tygodniu i w następnym też niestety nie będzie :cry:
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Biskup! Co z Tobą? Ostatnio omijają Cię najlepsze imprezy 8-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Ja odpadam.
Ale 28-go obiecuje swój powrót:D
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK ;-)
ZEB'U
Highlander
Posty: 34
Rejestracja: 26-11-2011, 19:55
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Highlander »

Witam, scenariusz super, zapowiada się dynamiczna i pełna niespodzianek rozgrywka.
Mam pytanie: na czym ma polegać wysadzenie bunkrów ze zdobytymi materiałami wybuchowymi? kiedy będzie wiadomo że są wysadzone?
Opcja z medykami bardziej mi się podoba, wydaje się bardziej realistyczna, bo jak ktoś wyczerpie opatrunki to już trup do końca rozgrywki, a nie musi spacerować do respa po lesie... :-)
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Dzięki wspaniałej pracy mojego mechanika mnie niestety nie będzie. Do zobaczenia następnym razem !
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Highlander po prostu w skrzyni, ze zrzutów która trzeba zdobyć będą materiały pirotechniczne (petardy) przy pomocy których należy wysadzić bunkry. Bunkier uważa się za wysadzony gdy w jego wnętrzu zostanie odpalona petarda ;-)

Pacio trudno :cry:
ZEB'U
Awatar użytkownika
Pies
Posty: 69
Rejestracja: 06-12-2010, 08:20
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pies »

Mam jeszcze sprawę w sobotę i do teraz nie wiem jak wypali, ale zapowiedzieć się już najwyższy czas :) najwyżej się szybciej będę musiał urwać, ale być trzeba ;)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3839
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Super ;-)

Janek to może byś zgarnął Pacia i Mora, albo kto tam jeszcze chętny :-> bo Paciowóz odmówił posługi :mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

Kurde fajne strzelanie się zapowiada dawno mnie nie było i w ogóle... nie fart :-/ tym razem też nie dam rady niestety sprawy rodzinne..
Mogę jedynie życzyć fajnej strzelanki, poróbcie chociaż dużo zdjęć żebym miał co oglądać :mrgreen:
pozdrawiam
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Highlander
Posty: 34
Rejestracja: 26-11-2011, 19:55
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Highlander »

Niestety Ciost ma robotę, a Kamirr i Alan też niepewni. Ja i Jeżu będziemy na stówę, z nami jeden nowy kolega. Ja niestety będę musiał trochę szybciej wrócić, bo mi się rodzina pochorowała :-( , więc ognisko zaliczę tylko na chwilkę... :-|
Ale odrobię ....
Wasyl
Posty: 23
Rejestracja: 25-05-2010, 20:58
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: Wasyl »

Simka. I jak tam sie scenario udał bom Ciekaw?
Si vis pacem para bellum.
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Dzięki chłopy za strzelanie ;) było git !
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Highlander
Posty: 34
Rejestracja: 26-11-2011, 19:55
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Highlander »

Było super, jeszcze lepiej niż przed tygodniem... :-P
A scenariusz dobry, byłby lepszy na więcej ludzi. Ostatnie rozgrywki bardzo, bardzo dynamiczne i ostre, a sanitariusze byli pomysłem w dziesiątkę, wreszcie nie trzeba zapieprzać przez pół lasu na respa, a kto umarł ten nie żyje jak mawiał B.Linda w Psach :mrgreen:
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 228
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

dzięki w imieniu Rzeszowa. git.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
ODPOWIEDZ